Спартак показа добра игра, въпреки че изгуби от Лудогорец с 1:2 в мач от

...

Спартак загуби от най-добрия, но показа, че ще го бъде

Спартак показа добра игра, макар че изгуби от Лудогорец с 1:2 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига на стадион " Спартак ". Кирил Десподов откри резултата в 9-ата минута, а в 20-ата Игор Тиаго удвои. Дебютантът за " соколите " Луан Да Силва върна едно попадение в 57-ата минута след майсторско осъществяване.

Срещата бе дебютна за новия треньор на " соколите " Димитър Димитров, който през зимния трансферен прозорец направи огромна селекция и с играта си " соколите " потвърдиха упованията, че могат да играят по-сериозна роля в шампионата.

Първата по-сериозна заплаха бе пред вратата на гостите, когато Жоао Марио стреля с глава след центриране отляво, само че над напречната греда, написа Sportal.bg.

Лудогорец отговори уместно малко по-късно. Текпетей изведе Тиаго самичък против вратаря в 9-ата минута, бразилецът копна топката над домакинския пазач, а притичалият Десподов я прати в мрежата от сложна позиция.

Спартак не се стъписа и единствено 120 секунди по-късно можеше да изравни след пробив на Ивей и завършващ шут на Руменов от чиста позиция, само че Вердон почисти пред голлинията. В 17-ата минута Ивей още веднъж изтормози гостуващата защита, а ударът му рикошира подло в крайник на неприятелски футболист и се насочи към горния десен ъгъл на вратата защитавана от Падт, само че нидерландецът прояви класа и мазета в корнер.

И когато Спартак опита да пресира Лудогорец в личната му половина, " орлите " проведоха мълниеносна офанзива, която докара до втори гол. Това се случи в 20-ата минута. Русо откри с дълъг диагонален пас Фон Витри. Защитникът бързо изведе Текпетей отдясно, а крилото незабавно пусна към Тиаго, който с едно допиране простреля Фигейредо за 2:0.

В 23-ата минута Нонато пропусна да се разпише от близка отдалеченост след подаване на Десподов, защото шутира над напречната греда от 6-7 метра.Секунди по-късно Тиаго пропусна очи в очи със стража на варненци.

Второто полувреме стартира с две доста положителни благоприятни условия пред Лудогорец за трети гол. При първата Десподов се озова самичък против вратаря под ъгъл и опитва пас към Тиаго, само че сбърка. В 47-ата минута още веднъж крилото на " орлите " получи чудесно извеждащо подаване от Текпетей, след което пусна топката около Фигейредо, само че изстрелът му излезе в навън.

Само 120 секунди по-късно Микелс насочи страховит фалцов шут, който се отклони в лявата греда. Лудогорец отговори със сериозен пропуск на Десподов в 52-рата минута, когато футболист №1 на България за 2022 година не съумя да преодолее Фигейредо след удар от 5-6 метра.

В 55-ата вратарят на Спартак избави още един път, този път изстрел с глава на Тиаго.

Пропуските на гостите бяха осъдени от Да Силва в 57-ата минута, когато футболистът на Спартак овладя добре в наказателното поле на " орлите " и технично осъществя.
Източник: petel.bg